کد خبر32

بررسی فراوانی بیماری های غیر شغلی درشرکت سایپا سیتروئن

بررسی فراوانی بیماری های غیر شغلی درشرکت سایپا سیتروئن

در راستای ارتقا سطح سلامت نیروی انسانی و با استفاده از خروجی معاینات طب کار،کارکنان شرکت در معرض خطر بیماریهایی افزایش فشار خون، دیابت، افزایش آنزیم های کبدی و چربی خون، اضافه وزن و ..... شناسایی گردیدند.

دکتر احسان خطیبی مدیر ایمنی بهداشت و محیط زیست ضمن مهم برشمردن سبک زندگی و تغذیه همکاران در معرض خطر اظهارداشت: با دعوت از گروه هدف و بررسی بیماری آنها و با اجرای برنامه های آموزشی جهت تغییر و اصلاح سبک زندگی این افراد موارد پیگیری و درمان در چندین مرحله اقدام می گردد.

وی با بیان اینکه متاسفانه نسبت قابل توجهی از بیماران مبتلا، از بیماری خود بی اطلاع هستند، افزود: به منظور كاهش بروز و شيوع بیماری ها و عوامل خطرزا در افراد در معرض خطر، یکی از برنامه های این مدیریت افزایش آگاهی از عوامل خطر ابتلا به بیماری ها و عوامل سبک زندگی است که ابتلا به بیماری را تحت تاثیر قرار می دهد.

دکترخطیبی با بیان اینکه اضافه وزن، افزایش چربی خون و افزایش فشار خون از مواردی است که پرسنل بیشتر با آن درگیر هستند تاکید کرد: ارتقا سلامت، در بر گيرنده سه فاكتور آموزش سلامت ، حفاظت از سلامت و پيشگيري از بيماري است كه بدون برنامه ريزي منظم، هماهنگ و همزمان نمي توان به آن دست یافت.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش این مجموعه بتوانیم گام های موثری در جهت ارتقا سلامت کارکنان برداریم.


آخرین خبرها