کد خبر2527

بومی‌سازی طراحی و ساخت گریپر

بومی‌سازی طراحی و ساخت گریپر

بومی‌سازی طراحی و ساخت گریپر ربات خط پرس در سایپاسیتروئن به بهره برداری رسید

یکی از فعالیت­هایی که در مدیریت فرآیندها توسط اداره مهندسی ابزار و فرآیند پرس سایپا سیتروئن در دوران تحریم با هدف مدیریت دانش و کاهش هزینه، با بهره‌مندی از خلاقیت، نوآوری و استفاده از پتانسیل بالقوه و توانایی داخلی انجام گرفت، طراحی، مونتاژ و راه‌اندازی گریپرهای ربات خط پرس جهت تولید قطعات پرسی خودرو بود که طی پروژه‌های توسعه محصول بومی‌سازی گردید و در خط پرس به بهره برداری رسید.

مرضیه قربانی کارشناس اداره مهندسی ابزار و فرآیند پرس سایپا‌سیتروئن گفت: طراحی و محاسبات فنی این گریپرها با استفاده از نرم‌افزار و همچنین شبیه­سازی حرکت ربات­ها و هماهنگی مونتاژ، نصب و راه اندازی گریپر را بعهده داشته اند.

وی افزود: از آنجا که در پروژه M44 سیتروئن با هدف افزایش راندمان و سرعت خط پرس، طی بکارگیری گریپرهای جدید با بازوهای فیبر کربن و ساکشن‌های PFG مبالغ قابل توجهی جهت طراحی، مونتاژ، نصب و راه‌اندازی آن­ها توسط شرکت سایپاسیتروئن هزینه شد. پروژه بومی‌سازی طراحی، مونتاژ و نصب گریپر ها  در پروژه‌های توسعه محصول از جمله ساینا استاندارد ( (Saina – S  با صرفه‌جویی مبلغی  (معادل 8000 یورو) اجرایی گردیده است .

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد : هم اکنون با توجه به در پیش رو بودن پروژه سدان جدید همانند پروژه ساینا استاندارد، اقدامات لازم جهت طراحی و برآورد نوع و تعداد قطعات گریپر موردنیاز توسط اداره مهندسی ابزار و فرآیند پرس صورت گرفته و پس از ارسال قالب­های پروژه مراحل مونتاژ و نصب با همکاری شایسته متخصصان حوزه پشتیبانی فنی در اداره نت سالن پرس انجام و تکمیل خواهد شد.


آخرین خبرها