کد خبر2465

بومی‌سازی سیستم مانیتورینگ سالن پرس سایپا سیتروئن

بومی‌سازی سیستم مانیتورینگ سالن پرس سایپا سیتروئن

به همت متخصصان شرکت سایپا سیتروئن براي نخستین‌بار، سيستم مانيتورينگ سالن توليدی پرس بومی سازی و راه‌اندازی شد.

اين سيستم به عنوان واسطه اي بين خط تولید پرس و سيستم های تولیدی سازمان به منظور کمک به مديريت زمان­بندی، سفارش گذاری محصول و ظرفیت سنجی، محاسبه راندمان، ضایعات دوربرش و ثبت توقفات به صورت مکانیزه در معاونت مهندسی و کیفیت سایپاسیتروئن تعریف و به صورت کاملا دانش بنيان به بهره برداری رسید.

اين سيستم با هدف کاهش انبارش کالا، کاهش ضايعات، افزايش بهره ­وری ، کاهش خطاي نيروی انسانی کاهش زمان توقفات توليد و افزايش ظرفيت توليد اجرا گردیده است. همچنین تمامی روند اجرای اين پروژه، با استفاده از امکانات سخت ­افزاری موجود در داخل شرکت و با تکيه بر تمامی پتانسيل های نيروی انساني داخلی صورت گرفته است.

پايش لحظه­ ای سرعت و وضعيت خط توليد جهت کنترل ميزان توليد و نيل به اهداف سازماني که از جمله عوامل ديگر تأثير­گذار در کاهش زمان توقفات خط توليد است در این پروژه اجرایی گردیده است. همچنین از دیگر امکانات این پروژه که در فاز2 به بهره‌برداری خواهد رسید امکان ثبت توقفات سالن پرس به صورت اتوماتیک و امکان اطلاع­‌رساني سريع در هنگام بروز توقفات است که از جمله موارد تأثيرگذار اين پروژه در کاهش زمان توقفات خط توليد می­ باشد.

این پروژه به همت اداره مهندسی ابزار و فرآیند پرس کاری و تلاش واحدهای سیستم­ ها و روش ­ها، نگهداری و تعمیرات پرس، فناوری اطلاعات ، تولید پرس ‌و با مسئولیت آقای محمد علی فخاری کارشناس مسئول معاونت مهندسی وکیفیت راه‌اندازی و به بهره ­برداری رسید.


آخرین خبرها