کد خبر1337

بهره‌برداری از پروژه اتاقک اسکید شویی

بهره‌برداری از پروژه اتاقک اسکید شویی

به منظور شست و شوی اسکیدها، پروژه اتاقک اسکید شویی در سالن رنگ سایپا سیتروئن راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید.

سعید کرباسی سرپرست مدیریت مهندسی تولید با اعلام این خبر اظهار داشت: این پروژه با همکاری واحد پشتیبانی فنی با هزینه 792میلیون ریال در ضلع غربی سالن رنگ اجرا گردید.

وی افزود: این اتاقک شامل 2 کابین جهت شست و شوی اسکید هایDip و Paint به صورت جداگانه می باشد. همچنین با ایجاد سیستم سپتیک مجزا، امکان جمع آوری پسماند های ناشی از شست و شو و جلوگیری از ورود  آن به محیط زیست حاصل می‌گردد. 

وی به مشکلات موجود اشاره کرد و افزود:  تا قبل از اجرای این پروژه، عملیات شست و شوی اسکید های سالن رنگ در موقعیت نامناسب بیرون از این سالن صورت می پذیرفت که این موضوع  سبب بروز آسیب جدی بر روی اسکید ها می گردید.

سرپرست مدیریت مهندسی تولید در ادامه گفت :  اجرای این پروژه سبب تسریع در شست و شوی اسکیدهای سالن رنگ ،  بهبود شرایط محیطی، جلوگیری از ورود ذرات رنگ به داخل سالن، عدم نیاز به استفاده از لیفتراک در فرآیند شست و شوی اسکید ها، جلوگیری از آسیب به اسکید ها  و بهبود شرایط ارگونومیکی اپراتور می گردد .

کرباسی، در پایان خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه موجب بهبود کیفی محصول سالن رنگ از طریق کاهش ایرادات ذرات روی رنگ و بهبود فرآیند شست و شوی اسکید ها گردیده است


آخرین خبرها