کد خبر1227

تجمیع انبارک‌ها در سایپاسیتروئن

تجمیع انبارک‌ها در سایپاسیتروئن

سیدروح‌الله عمارتی مدیر لجستیک داخلی سایپا سیتروئن با اعلام این خبرگفت: با توجه به هدف‌گذاری صورت گرفته در شرکت سایپا سیتروئن مبنی بر تجمیع تمامی اقلام و کالاهای پشتیبانی و غیر تولیدی در انبار مرکزی این پروژه اجرایی شد. در این پروژه ده انبارک تولیدی و فنی تخلیه و اقلام آنها به انبار مرکزی انتقال یافت.

وی، عدم خرید کالای مازاد، سهولت دستیابی به اقلام مورد نیاز، کاهش نیروی انسانی درگیر، تعادل در توزیع اقلام غیرتولیدی در سالن‌های تولیدی به خصوص در شرایط بحرانی، افزایش میزان دقت در انبارگردانی ادواری و پایان سال، کنترل الگوی مصرف و انحراف آن و آزادسازی فضاهای ارزشمند سالن‌های تولیدی را مزایا و ویژگی‌های این پروژه برشمرد.

به گفته مدیر لجستیک داخلی سایپاسیتروئن، بر اساس برنامه‌ریزی از پیش تعیین‌شده با همکاری تیمی مدیران ارشد، در این طرح با تجمیع انبارکهای سالن‌های تولیدی و پشتیبانی فنی نزدیک به ده‌هزار ردیف کالا به انبار مرکزی الحاق شد که تحقق این موضوع سازمان را با دو چالش‌ جدی مواجه کرد.

عمارتی، گفت:  باتوجه به فراوانی قطعات پر مصرف مذکور که در زمان درخواست سرپرست پشتیبانی فنی و بدون صرف بروکراسی اداری در اسرع وقت قطعات یدکی و ابزار مورد نیاز واحد پشتیبانی فنی در زمان اضطراری توسط مدیریت لجستیک در ایستگاه مورد نظر تحویل می‌گردد.

وی تحویل و توزیع به موقع اقلام مصرفی سالن های تولیدی به تفکیک هر تیم کاری(EWT) و به تعداد مورد نیاز، در محل تعیین شده را از دیگر چالش‌های این پروژه برشمرد و خاطرنشان کرد: با اجرای آزمایشی و تدریجی چالش‌ها گام دیگری در رسیدن به مفاهیم پیوسته زنجیره تأمین برداشته شد که امیدواریم با همت و همکاری تمامی پرسنل سازمان مفاهیم دیگری همچون سنکرون اقلام حجیم در داخل شرکت، کاهش تردد تجهیزات لجستیکی، حذف تردد لیفتراک در سالن‌های تولیدی و چیدمان شناور اقلام در زمان دریافت را در اسرع وقت اجرا و به بهره‌برداری برسانیم.


آخرین خبرها