کد خبر70

طراحی و ساخت دستگاه هواگیری ترمز خودرو خانواده X200

در راستای داخلی سازی پروژه های پشتیبانی فنی و مدیریت هزینه ها و اعلام نیاز مدیریت مهندسی فرایندسایپاسیتروئن و همکاری موثر آن واحد در ارسال اطلاعات اولیه پروژه، پرسنل واحد نگهداری و تعمیرات سالن مونتاژ با استفاده از توان و تخصص داخلی موفق به ساخت دستگاه هواگیری ترمز شدند.

حجت الله احمدی فرد رئیس اداره نگهداری و تعمیرات سالن مونتاژ و روتوش سایپاسیتروئن افزود: با توجه به ایرادات کیفی و ارگونومی که در هواگیری دستی سیستم ترمز خودرو برای اپراتور خط تولید وجود داشت، برپایه اطلاعات ارسالی مهندسی و قابلیت های مورد انتظار از تجهیز، طراحی و ساخت فیلینگ هواگیری ترمز در دستور کار قرار گرفت و با صرف هزینه ای در حدود 20% دستگاه فیلینگ ترمز با برند خارجی و با تاکید بر کار تیمی و همراهی و پشتیبانی موثر مدیریت بازرگانی این تجهیز آماده بهره برداری گردید.

وی با اشاره به مزایای این طرح از جمله کاهش سایکل تایم فرایند، بهبود ارگونومی اپراتور تولید و در نهایت افزایش راندمان تولید و کاهش ماندگاری خودرو و تحویل به موقع محصول به مشتری اشاره نمود و در مقایسه با سایر دستگاه های مشابه در گروه سایپا جهت بهره برداری از آن یک اپراتور حذف گردیده و PUSH PESDAL  و قابلیت TOPOFF  اتوماتیک به آن اضافه شده است. افزون بر آن جهت توسعه دستگاه در آینده طراحی بنحوی صورت پذیرفته است که قابلیت دو منظوره شدن دستگاه به عنوان فیلینگ ترمز و هواگیری ترمز با همان کیفیت و استانداردهای فیلینگ اصلی، اضافه کردن 3 تایپ روغن برای محصولات مختلف بدون اختلاط روغن، اضافه نمودن بارکد خوان و پرینتر را خواهد داشت.

وی از زحمات واحدهای همکار و همچنین آقایان حامد قابله باشی و حمیدرضا انتصاری و میثم حاجی باقری؛ طراح و مجری پروژه ساخت دستگاه مذکور تشکر و قدردانی نمود.


آخرین خبرها
ارائه خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی
7
خرداد
1399
ارائه خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی

در راستای حفظ سلامت روان و رفع مشکلات روانشناختی کارکنان و اعضای خانواده ایشان مقرر گردید خدمات مشاوره خانواده، ارزیابی روانشناختی و سمینارها و آموزش های مجازی برگزار گردد.

ادامه مطلب
فرهنگ صرفه‌جویی باید در تمام حوزه‌ها نهادینه شود
31
اردیبهشت
1399
فرهنگ صرفه‌جویی باید در تمام حوزه‌ها نهادینه شود

گفتگو با مهندس قدس معاون تولید سایپاسیتروئن در خصوص روز بهره وری و بهینه سازی مصرف

ادامه مطلب
آگهي تجدید مناقصه عمومي
31
اردیبهشت
1399
آگهي تجدید مناقصه عمومي

متقاضيان مي توانند جهت دريافت اطلاعات بيشتر به قسمت سامانه مناقصات در سایت مراجعه نمايند.

ادامه مطلب