کد خبر70

طراحی و ساخت دستگاه هواگیری ترمز خودرو خانواده X200

در راستای داخلی سازی پروژه های پشتیبانی فنی و مدیریت هزینه ها و اعلام نیاز مدیریت مهندسی فرایندسایپاسیتروئن و همکاری موثر آن واحد در ارسال اطلاعات اولیه پروژه، پرسنل واحد نگهداری و تعمیرات سالن مونتاژ با استفاده از توان و تخصص داخلی موفق به ساخت دستگاه هواگیری ترمز شدند.

حجت الله احمدی فرد رئیس اداره نگهداری و تعمیرات سالن مونتاژ و روتوش سایپاسیتروئن افزود: با توجه به ایرادات کیفی و ارگونومی که در هواگیری دستی سیستم ترمز خودرو برای اپراتور خط تولید وجود داشت، برپایه اطلاعات ارسالی مهندسی و قابلیت های مورد انتظار از تجهیز، طراحی و ساخت فیلینگ هواگیری ترمز در دستور کار قرار گرفت و با صرف هزینه ای در حدود 20% دستگاه فیلینگ ترمز با برند خارجی و با تاکید بر کار تیمی و همراهی و پشتیبانی موثر مدیریت بازرگانی این تجهیز آماده بهره برداری گردید.

وی با اشاره به مزایای این طرح از جمله کاهش سایکل تایم فرایند، بهبود ارگونومی اپراتور تولید و در نهایت افزایش راندمان تولید و کاهش ماندگاری خودرو و تحویل به موقع محصول به مشتری اشاره نمود و در مقایسه با سایر دستگاه های مشابه در گروه سایپا جهت بهره برداری از آن یک اپراتور حذف گردیده و PUSH PESDAL  و قابلیت TOPOFF  اتوماتیک به آن اضافه شده است. افزون بر آن جهت توسعه دستگاه در آینده طراحی بنحوی صورت پذیرفته است که قابلیت دو منظوره شدن دستگاه به عنوان فیلینگ ترمز و هواگیری ترمز با همان کیفیت و استانداردهای فیلینگ اصلی، اضافه کردن 3 تایپ روغن برای محصولات مختلف بدون اختلاط روغن، اضافه نمودن بارکد خوان و پرینتر را خواهد داشت.

وی از زحمات واحدهای همکار و همچنین آقایان حامد قابله باشی و حمیدرضا انتصاری و میثم حاجی باقری؛ طراح و مجری پروژه ساخت دستگاه مذکور تشکر و قدردانی نمود.


آخرین خبرها
کسب رتبه اول در ارزیابی سیستم مدیریت کارخانه گروه سایپا
4
اسفند
1399
کسب رتبه اول در ارزیابی سیستم مدیریت کارخانه گروه سایپا

در ارزیابی سیستم مدیریت کارخانه شرکت‌های گروه خودروسازی سایپا شرکت سایپا سیتروئن توانست رتبه اول را بدست آورد.

ادامه مطلب
یازدهمین جشنواره ورزشی کارکنان سایپاسیتروئن آغاز به کار کرد
25
آبان
1398
یازدهمین جشنواره ورزشی کارکنان سایپاسیتروئن آغاز به کار کرد

جشنواره فرهنگي ورزشي كاركنان سایپا سیتروئن با برگزاری مسابقات والیبال و فوتسال در سالن شهید شکرریز شهرستان كاشان آغاز گردید

ادامه مطلب
برگزاری دوره آموزشی مدیریت خرید
29
دی
1399
برگزاری دوره آموزشی مدیریت خرید

دوره آموزشی مدیریت خرید و تدارکات داخلی با هدف تشریح ابعاد و ملاحظات پیرامون نحوه سفارش گذاری و خرید داخلی در شرکت سایپا سیتروئن از طریق ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

ادامه مطلب