کد خبر64

اقدامات پیشگیرانه مقابله با ویروس کرونا در سایپاسیتروئن

نظر به شیوع ویروس کرونا در کشور و با توجه به اینکه شرکت سایپاسیتروئن یکی از واحدهای بزرگ صنعتی کاشان با جمعیتی حدود 3800 پرسنل می‌باشد در راستای مسئولیتهای اجتماعی و انسانی خود، از بدو اعلام شیوع بیماری مذکور با تشکیل کمیته واکنش در شرایط اضطراری‌- پیشگیری از انتقال ویروس کرونا جهت حفظ سلامتی پرسنل محترم شرکت، اعضای خانواده آنان و جلوگیری از شیوع بیماری در جامعه اقدامات پیشگیرانه‌ای در چهار بخش مشارکت عمومی، آموزش و اطلاع‌رسانی، غربالگری و ضدعفونی و گندزدایی انجام داده است .

دکتر احسان خطیبی مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست و رئیس کمیته واکنش در شرایط اضطراری شرکت سایپاسیتروئن با اعلام این خبر افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه با در نظر گرفتن بخشنامه‌ها و ابلاغیه‌های کمیته شرایط اضطرار گروه و الزامات و قوانین وزارت بهداشت می‌باشد.

وی گفت: در راستای صیانت از سلامت کارکنان و سرمایه‌های انسانی شرکت، افراد پرخطر مانند پرسنل مبتلا به بیماری های زمینه‌ای و خانم‌های باردار مرخص شدند.

وی، به کارگیری یک سوم نیروهای ستادی و پشتیبانی به صورت چرخشی و دورکاری دو سوم نیروها، طرح فاصله گذاری در ایستگاه‌های کاری و تقلیل نفرات در ایستگاه‌های بالای سه نفر، ایجاد مکان‌هایی موقت جهت تعویض لباس به منظور کاهش تجمع در رختکن‌ها، ایجاد فاصله بین دستگاه‌های حضور و غیاب و افزایش20- 25درصدی سرویس‌های ایاب و ذهاب جهت افزایش فاصله پرسنل در اتوبوس‌ها در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی را از دیگر اقدامات این کمیته نام برد.

دکتر خطیبی افزود: برنامه‌های متعددی جهت آموزش و اطلاع‌رسانی به پرسنل در قالب دستورالعمل، اطلاعیه‌های بهداشتی در کانال فضای مجازی شرکت و اتوماسیون اداری، پیامک‌های بهداشتی، تهیه مطالب آموزشی به صورت لمینت، پلات، بنر، پوستر، بروشور و تراکت با موضوعات شناخت بیماری کوئید19، تغذیه مناسب،کنترل تنش و استرس، بهداشت و گندزدایی محیط، بهداشت نان، بهداشت دست‌ها، نحوه استفاده صحیح از ماسک، پروتکل ورود به منزل،پروتکل خرید، مراقبت از سالمندان،  اقداماتی که لازم است در صورت مواجهه فرد یا اطرافیان با بیماری انجام شود و.... انجام شده است.

دکتر خطیبی با اعلام اینکه فعالیت‌های کمیته واکنش در شرایط اضطراری در دو بخش پیشگیری و درمان جهت مقابله  با ویروس کرونا در حال انجام است خاطرنشان کرد: کمیته واکنش در شرایط اضطراری در بخش پیشگیری با توزیع دستکش، ماسک، ژل ضدعفونی‌کننده، محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست، تهیه و توزیع محلول ضدعفونی‌کننده سطح و همچنین گندزدایی کلیه اماکن شرکت و در بخش درمان با شناسایی افراد مشکوک، ارجاع آنها و پیگیری وضعیت سلامتی آنها در حال فعالیت می‌باشد.

رئیس کمیته واکنش در شرایط اضطراری خاطرنشان کرد: که تیم‌های واکنش در شرایط اضطراری جهت گندزدایی و ضدعفونی نمودن کلیه مکان‌های شرکت همانند آبدارخانه‌ها، رستوران، آشپزخانه، سرویس‌های ایاب وذهاب، گیت بازرسی، سالن‌های تولیدی، انبارها، خوابگاه‌ها و ... به صورت روزانه در حال ضدعفونی نمودن مداوم کلیه لوازم، سطوح، دستگیره‌ها، میز، صندلی ، صفحه کلید و مانیتور و تمامی سطوح عمومی در اماکن اداری می‌باشند.

وی ضمن تشکر از مدیرعامل شرکت در خصوص تلاش ایشان جهت حفظ سلامت پرسنل به عنوان سرمایه‌های انسانی شرکت و در اولویت قرار دادن این مهم، خواستار مشارکت فعال کارکنان در خصوص  رعایت نکات بهداشتی در راستای مقابله با ویروس کرونا شد.

وی در پایان ضمن آروزی سلامتی برای کلیه پرسنل و خانواده های آنها افزود: فعالیت‌های این کمیته در بخش پیشگیری و درمان تا پایان داستان کرونا در شرکت ادامه خواهد داشت.


آخرین خبرها
کسب عنوان واحد صنعتی سبز استان اصفهان توسط سایپاسیتروئن
8
تیر
1399
کسب عنوان واحد صنعتی سبز استان اصفهان توسط سایپاسیتروئن

در چهارمین نشست مجازی مدیرانHSE واحدهای صنعتی استان اصفهان که باحضور مدیران کل بحران و حفاظت محیط زیست استان اصفهان برگزارشد از سایپاسیتروئن به‌عنوان واحد صنعتی سبز تقدیر گردید.

ادامه مطلب
راه‌اندازی لوپ دوم استندهمراه خطx200
1
تیر
1399
راه‌اندازی لوپ دوم استندهمراه خطx200

با اجرای این پروژه مجموعاً 115 قطعه از طریق استندهمراه به خط ‌تولید منتقل شده که بهبود وضعیت آراستگی (5S)، کاهش تردد لیفتراک و افزایش بهبودهای لازم در ارگونومی اپراتورها را در برداشته است.

ادامه مطلب
طراحی و اجرای سیستم ایمنی شارژ خودرو  در جایگاهCNG
22
خرداد
1399
طراحی و اجرای سیستم ایمنی شارژ خودرو در جایگاهCNG

با استفاده از توان و تخصص پرسنل و همچنین متریال داخلی، واحد نت تاسیسات و تجهیزات غیر تولیدی موفق به پیاده‌سازی طرح ایمنی و ضد خطا سازی در پروسه شارژ گاز خودرو شدند.

ادامه مطلب